Pl | It

Lingua Italiana
ReferencjeOpinie kursantów

Laboratorium języka włoskiego LINGUA ITALIANA to miejsce dla każdego! Lekcje odbywają się na wszystkich poziomach zaawansowania, w przyjaznej, bezstresowej atmosferze. Pani Joanna jest znakomicie przygotowana merytorycznie, zna nie tylko język, ale także kulturę Włoch, z którą zaznajamia uczniów z energią i poczuciem humoru. Do tego, co roku, każdy ma możliwość przygotować się do egzaminów CILS, będących niewątpliwie atutem na rynku pracy i źródłem satysfakcji z postępów w nauce. Nic jednak nie dorówna przyjemności, jaką się doświadcza dzięki swobodnemu porozumiewaniu się z rodowitymi Włochami, którzy bardzo doceniają znajomość ich języka wśród przybyszy z zagranicy. „Lingua Italiana” to jednakże nie tylko szkoła – wszyscy czujemy się tu jak u siebie, również przez wzgląd na liczne spotkania tematyczne, dzięki którym staliśmy się sobie bliscy, spędzamy wesoło czas i dzielimy się doświadczeniami związanymi z najpiękniejszym językiem świata. Jako uczeń z siedmioletnim stażem z pełną odpowiedzialnością zachęcam wszystkich do rozpoczęcia przygody w Laboratorium.

Michał Płatek, Gorlice - Kraków

"Język włoski bardzo mi się podoba. Kurs, na który uczęszczałam i po przerwie wakacyjnej nadal kontynuuję daje mi wiele satysfakcji.. Forma i metody przeprowadzanych zajęć, w miłej i przyjaznej atmosferze przyczyniają się z pewnością do tego ,iż nowe tematy przyswajam z łatwością. Jedną z zalet jest duża uwaga skupiona na konwersacjach. Polecam naukę w „Lingua italiana” u pani mgr Joanny Wojciechowskiej, gdzie nie brakuje cierpliwości, humoru i oczywiście nauki…”

Ewa Lenard, Binarowa

Do szkoły Pani mgr Joanny Wojciechowskiej przyszłam z powodu ogromnej miłości do Włoch i już od pierwszych chwil wiedziałam że była to dobra decyzja. Pani Joanna swoją pozytywną energią i uśmiechem powoduje że lekcje to czysta przyjemność i zabawa i właśnie dlatego nauka włoskiego w szkole Pani Joanny jest szybka i skuteczna. Już po 5 lekcjach postanowiłam spróbować sił w lokalnych restauracjach Werony i okazało się że kelner u którego składałam zamówienie na lunch zrozumiał co do niego powiedziałam i odpowiedział " si certo , tutto capisco". Pani Joanna ma niezwykłą umiejętność motywowania uczniów do regularnej pracy i oczywiście do częstych lekcji prowokuje mnie również wspaniałe cappuccino i ciasteczka, które serwuje na dobry początek każdych zajęć. Serdecznie polecam i gorąco rekomenduję wszystkim zainteresowanym naukę języków w Laboratorium Języka Włoskiego Pani mgr Joanny Wojciechowskiej

Wirginia Jędrych, Gorlice

„ Do „Lingua Italiana”  Joanny Wojciechowskiej uczęszczam już kilka lat i mogę zdecydowanie polecić tę formę nauki języka włoskiego.  Zaangażowanie Joanny, jej doświadczenie i znajomość kultury włoskiej, oraz miła atmosfera podczas nauki przyczyniają się do efektywnego przekazania wiedzy językowej osobom chcącym zarówno nauczyć się od podstaw języka, jak i tym, którzy znając już podstawy języka włoskiego, chcieliby nie stracić z nim kontaktu. Polecam zatem Laboratorium Językowe„lingua Italiana” Joanny Wojciechowskiej również wszystkim, którzy chcieliby znacząco poszerzyć swoje dotychczasowe umiejętności językowe.

Maciej Habelak, Gorlice

"Uważam, że kurs j. włoskiego prowadzony w takim systemie jest rewelacyjną metodą dla osób pracujących i mających mało czasu: dowolny dzień, godzina, czas...Materiał jest przekazywany w sposób łatwo przyswajalny i zrozumiały. Kontakt z osobą prowadzącą bardzo dobry. Ogólnie jestem bardzo zadowolona z tego kursu i gorąco polecam wszystkim zainteresowanym”

Krystyna Jaworska, Gorlice

Io e la lingua Italiana! Ja ->> Ewa Bugno ->> kolejna uczennica fantastycznej szkoły „Lingua Italiana” Jak nią zostałam? Do moich rąk trafiła ulotka i…wszystko jasne. A co zachęciło mnie do nauki włoskiego z panią Joanną Wojciechowską? Przede wszystkim fakt, że od października zaczynam studia na kierunku filologia włoska. Pomyślałam zatem, że lekcje z kimś, kto dobrze zna ten język na pewno nie zaszkodzą, a nawet powiem więcej, bardzo się przydadzą i pomogą radośnie i bez stresu rozpocząć studia w Krakowie. GRAZIE PER TUTTE LE NOSTRE LEZIONI E CI VEDIAMO !

Ewa Bugno, Gorlice

Z prasy

Gazeta Krakowska wyd. regionalne Gorlice
Sobota po włosku:

„ O tym skąd się wzięła pizza, jak przyrządzić tradycyjne włoskie risotto, co się dzieje w kulturalnym świecie Italii, a także o jej obecnych problemach politycznych rozmawiali uczestnicy Soboty z Włochami zorganizowanej przez Lingua Italiana w Gorlicach” (HGA)
1 VII 2008

CO-GDZIE- KIEDY
Włoski z humorem i na poważnie.

Prawdziwa włoska lazania z pysznym sosem ragu’, nadziewane pomidory to tylko kilka z potraw z włoskiej kuchni, które smakowali goście przybyli do Lingua Italiano w Gorlicach. – Królowały wspomnienia z pobytu zazwyczaj związanego z pracą zarobkową, książki o historii i tradycji Włoch, a nawet przepisy kulinarne. – Opowiadając o swoich doświadczeniach, przeżyciach i wrażeniach, przybliżamy kulturę, tradycje Italii. To sposób na poznawanie świata – przekonywała podczas spotkania Joanna Wojciechowska Właścicielka placówki. (HGA)
30 IX 2008

W karnawale same bale

Balowy, karnawałowy charakter miało ostatnie spotkanie w szkole języka włoskiego prowadzonej przez Joannę Wojciechowską (stoi po lewej). Jej szkołą znana jest z organizacji ciekawych i innowacyjnych spotkań edukacyjnych, których uczestnicy poznają kulturę i tradycję Włoch. Tym razem przenieśli się oni na karnawał do Wenecji. Co bardziej odważni dotarli na zajęcia w balowych strojach. Niespodzianką wieczoru był zaś słodki poczęstunek z Italii – nowo otwartej gorlickiej cukierni włoskiej Renaty Gaweł (po prawej) (ani)
Gazeta Gorlicka 24.II 2009